Strona główna Inspiracja / Success story / Case Study 12 powodów, dla których warto założyć swoją firmę i rozpocząć sprzedaż kursów online właśnie dziś

12 powodów, dla których warto założyć swoją firmę i rozpocząć sprzedaż kursów online właśnie dziś

Autor: Redakcja Online Courses Space

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wiele osób musiało zmienić swoją pracę lub całkowicie się przebranżowić. Być może idealnym rozwiązaniem będzie założenie własnego biznesu z kursami internetowymi. Poznaj 12 powodów, dla których to właśnie dziś jest najlepszy moment, aby rozpocząć sprzedać własnych kursów online.

– Własny biznes daje możliwość Twojego rozwoju i samorealizacji. Jeśli budujesz markę z kursami online możesz wdrażać swoje własne pomysły, posiadać produkty i usługi, które spełniają Twoje ambicje, równocześnie odpowiadając na potrzeby klientów. Dodatkowo tematyka, w której się obracasz, powinna być Twoją pasją. 

– Prowadzenie swojej firmy z kursami online daje pełną możliwość realizacji Twojej wizji i planów na ich formę i treść. To bardzo dobra przestrzeń, w której można wykorzystać swoje zainteresowania i pasje, które towarzyszą Ci każdego dnia. To doskonała opcja, aby praca była realizacją swojego hobby, tym samym dając wyższe zarobki niż na etacie. 

Niższe koszty i większe zarobki to istotny element we własnym biznesie kursów online. Po pierwsze oferowanie kursów internetowych jest tańsze, bowiem nie wymagają one utrzymywania lub wynajmowania sal konferencyjnych oraz nie trzeba tracić czasu i środków na transport do miejsca szkolenia. Dodatkowo praca we własnej firmie daje możliwość większych zarobków niż praca na etacie. 

– Jeśli cechuje cię determinacja, kreatywność, pewność siebie i chęć do podejmowania ryzyka to prowadzenie platformy z kursami online jest dla Ciebie. Osoby o takich cechach charakteru lepiej sprawdzają się w pracy na własny rachunek, ponieważ praca na etacie często może nie być dla nich w pełni satysfakcjonująca. Prowadząc własny biznes, posiadasz własną niezależność, również finansową. 

Wolność i możliwość wyboru to przywilej, jaki często posiadają właściciele produktów cyfrowych. Samemu można wówczas zdecydować o krokach rozwoju biznesu oraz swoich działaniach, co może stanowić dodatkową motywację do prowadzenia swojej platformy z kursami internetowymi. Pomimo nienormowanego czasu pracy i znacznie większej ilości godzin poświęcanych na pracę istnieje możliwość zaplanowania sobie kalendarza tak, aby dostosować go do innych czynników – przykładowo spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

Kontrola nad jakością może być bezpośrednio sprawowana przez właściciela firmy. Jako głowa przedsiębiorstwa masz możliwość dokonywania wyboru nad oprogramowaniem i sprzętem, na których można tworzyć kursy online. 

Samoorganizacja to kolejny powód, dla którego warto zainwestować we własną działalność gospodarczą. Jako szef, który, bazuje na produktach cyfrowych, możesz decydować, czy chcesz pracować z domu, biura, co-workingu czy ulubionej kawiarni. 

– Niewątpliwie w rozwinięciu biznesu mogą pomóc liczne dotacje z Unii Europejskiej. Dofinansowanie dla firm to dobra pozycja na start. Pieniądze otrzymane od UE są bezzwrotnymi środkami, które z założenia mają wspierać małe przedsiębiorstwa. Takie dotacje mogą wynosić nawet do 40 000 PLN. 

– Inwestując, w branże kursów internetowych masz, możliwość dotarcia do klientów z całego świata. Brak barier geograficznych i posługiwanie się językiem angielskim powoduje, że oferowane kursy mogą być przydatne dla klientów z odległych części globu, tym samym generując większe zyski i zasięgi. 

– Narodziny ruchu no-code dały możliwość rozwoju szeroko pojętych branż technologicznych, bez specjalistycznej wiedzy. Z uwagi na fakt, że deficyt programistów jest ogromy, wypracowano systemy które nie wymagają doskonałych znajomości języków programowania. Dzięki temu założenie biznesu, który bazowałby, na produktach mobilnych i cyfrowych, stało się jeszcze prostsze. Firmę można założyć online w 5 minut, a stworzenie platformy z kursami online za pomocą myVOD zajmuje tylko 15 minut. 

–  Współczesny odbiorca i użytkownik mediów jest przesycony różnego rodzaju treściami. Konsumenci poszukują nowych, rewolucyjnych i innowacyjnych produktów, które zaspokoją ich wysokie oczekiwania. Z uwagi na łatwość dostępu do kursów online, niewątpliwie produkty te zyskały uznanie klientów. 

– Zajmując się kursami online, masz możliwość oferowania niekonwencjonalnych, często niszowych kursów. Taka sytuacja sprzyja tworzeniu sieci społecznościowych za pomocą social-mediów. Powoduje to dodatkową promocję i buduje lojalność wobec Twojej firmy. 

Wierna grupa odbiorców będzie cechowała się większą szansą na ponowne kupowanie kursów z Twojej oferty. 

To tylko część powodów, dla których warto zająć się kursami internetowymi. Osoby, które trudnią się takimi usługami, zdecydowanie mogą pozwolić sobie na sporą autonomię i wolność w pracy.

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...