Strona główna Inspiracja / Success story / Case Study 5 powodów, dla których powinieneś zacząć tworzyć kursy wideo!

5 powodów, dla których powinieneś zacząć tworzyć kursy wideo!

Autor: Redakcja Online Courses Space

Podobno mądrością, będącą największym ludzkim pragnieniem jest umiejętność podejmowania dobrych decyzji. Natomiast najgorszymi decyzjami często określamy te, których nigdy nie podjęliśmy.

Związany jest z tym pewien paradoks. Boimy się własnych błędów. Często jesteśmy przesadnie ostrożni i zbyt długo zastanawiamy się nad zrobieniem pierwszego kroku, w zupełnie nowym środowisku. W rezultacie często nie podejmujemy działania i pozostajemy w strefie komfortu. Z drugiej strony jeżeli patrzymy wstecz, to często o wiele bardziej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy. Popełnione przez nas błędy postrzegamy jako informację zwrotną i cenne doświadczenie, które pozwoliło nam dowiedzieć się czegoś nowego o sobie.

Być może stoisz obecnie przed dylematem, czy powinieneś zacząć upubliczniać swoje kursy w internecie? W tym artykule pomożemy Ci rozwiać dotyczące tego wątpliwości, abyś był w stanie zdobyć nieocenione, nowe doświadczenie.

Wszystko jest prostsze niż myślisz!

Czy od pewnego czasu marzysz o rozpoczęciu pracy na własny rachunek? Chciałbyś upubliczniać swoją wiedzę i dzielić się zdobytym doświadczeniem, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś. Przedstawimy Ci 5 powodów, dla których prowadzenie własnej witryny z kursami online będzie najlepszym rozwiązaniem.

Oto 5 wyzwań, z którymi nie musisz się mierzyć dzięki tworzeniu kursów online

1. Nie musisz się już bać wystąpień publicznych

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, występy przed publicznością stanowią dla większości ludzi spory dyskomfort. Powodów może być bardzo wiele. Najistotniejsze jest jednak to, że tworząc materiały online nie musimy tak radykalnie przekraczać naszej strefy komfortu. Możemy czuć się swobodnie przed kamerą, nie tracąc energii na przełamywanie własnego strachu a zamiast tego wykorzystać ją do najefektywniejszego przekazania merytorycznej treści. 

2. Problemem przestaje być Twój zasięg

Jeżeli kiedykolwiek martwiłeś się tym, w jaki sposób będziesz mógł znaleźć swojego potencjalnego klienta – kurs video umieszczony w internecie rozwiązuje ten problem za Ciebie. Internet znacznie ułatwia nawiązanie kontaktu pomiędzy Tobą i Twoimi odbiorcami. Twórz wysokiej jakości treści i pozwól odkryć ich wartość innym ludziom.

3. Kursy video pozwalają przekroczyć barierę miejsca i czasu

Czy wyobrażasz sobie, że występując przed ludźmi osobiście, musiałbyś te same informacje powtarzać kilkadziesiąt razy? W przeciwieństwie do tego, raz nagrany materiał video może być oglądany w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Przede wszystkim oszczędza to Twój czas, ale pozwala również klientowi na korzystanie z kursu w najdogodniejszym dla niego miejscu i czasie.

4. Wyeliminuj błędy i niedociągnięcia

Jeżeli przemawiasz publicznie musisz liczyć się z sytuacjami, kiedy nie wszystko pójdzie tak, jak to sobie założyłeś. Nie każdy jest mistrzem improwizacji. Nagrywając kurs masz możliwość weryfikacji własnych niedociągnięć. Przeanalizuj wszystko dokładnie i nadaj swoim materiałom właściwą formę. Zanim je opublikujesz możesz zawsze skorzystać z rady kogoś zaufanego. Włożony w tworzenie szkolenia wysiłek z pewnością zaprocentuje.

5. Ogranicz koszty działalności

Jeżeli przeraża Cię mnogość różnych problemów organizacyjnych, którym musisz stawić czoła, chcąc prowadzić szkolenia stacjonarne – szkolenia internetowe są doskonałym rozwiązaniem. Zapomnij o konieczności przygotowywania całej “infrastruktury”. Zgodnie z zasadą 80/20 stwierdzającą, że 80% rezultatów przynosi 20% wykonanych zadań, skup się przede wszystkim na przygotowaniu treści, odpowiadających oczekiwaniom klientów.

Te 5 powodów oczywiście nie wyczerpuje listy wszystkich korzyści udostępniania szkoleń za pomocą platformy internetowej. Rozstrzygające argumenty mogą być różne, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje. W tym wypadku tracą sens uzasadnienia, które usprawiedliwiały nasz brak działania. Jeżeli uważasz, że wiedza i doświadczenie, które posiadasz zasługują na to, żeby móc się nimi podzielić z innymi ludźmi, to nie musisz już szukać wymówek. Czynniki, które wymieniliśmy są naszym zdaniem decydujące. Zamiast marnować swój potencjał, wybierz nowe doświadczenie i po prostu zrób pierwszy krok.

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...