Strona główna Inspiracja / Success story / Case Study Jak grupa MASTERMIND może Ci pomóc stworzyć kurs online?

Jak grupa MASTERMIND może Ci pomóc stworzyć kurs online?

Autor: Patrycja Smolik

No nie! Znowu mi nie wyszło tak, jak chciałem. Wybrać lekcje video, czy pdf? Może lepsze będą pdf i prezentacja? Czy dodać przykłady? A może dodać checklisty? Jakiej kamery użyć? Jaką kupić? Czy wystarczy jak zrobię nagrania telefonem? Czy moje lekcje nie są nudne? A może za długie? W domu mówią, że jest ok, a ja nie mam takiej pewności. 

Znasz te dylematy?

Niby wiesz co trzeba zrobić, aby stworzyć kurs on-line. Masz rozpisane szczegółowe kroki. Być może jesteś posiadaczem kursu, jak zaprojektować i stworzyć kurs on-line. 

Wwydaje Ci się, że masz wszytko co potrzebujesz i pozostaje Ci tylko działać. Ale to teoria. A praktyka dnia codziennego pokazuje Ci, że nie jesteś pewien, czy dobrze dobrałeś format lekcji. Czy wideo jest zrozumiałe? Łatwe w odbiorze? Potrzebujesz obiektywnego spojrzenia i konstruktywnej informacji zwrotnej. Co poprawić? Co wyrzucić? Co dodać? Żeby Twój klient, odbiorca kursu zrozumiał wszystko, co przekazujesz. Miał jasność i klarowność, a co najważniejsze skutecznie przerobił Twój kurs i cieszył się z efektów. A Ty z dobrych rekomendacji.

Potrzebujesz kogoś, kto na bieżąco będzie z Tobą podczas tej pracy. Będzie Cię wspierał, pomagał zrobić kurs najlepiej, jak to możliwe w danym momencie. Da kopa do działania w chwilach zwątpienia, kiedy kolejny raz zawiedzie Cię sprzęt. Kiedy kolejny raz, trzeba będzie poprawić materiały do kursu. I tak dalej.

Mam dla Ciebie rozwiązanie. 

To grupy MASTERMIND. To coraz bardziej popularna forma wzajemnego wsparcia dla wszystkich twórców, blogerów, czy przedsiębiorców. Każdy, kto zmaga się ze stworzeniem książki, e-booka, kursu on-line, warsztatów, szkoleń, materiałów edukacyjnych, firmy, wie co oznacza, kiedy jesteś sam z tymi wszystkimi problemami. Dylematy spotykają Cię na każdym kroku, a Ty musisz działać i podejmować właściwe decyzje. Często jesteś w tym sam, no bo mama, partner, znajomi raz Ci powiedzą, że jest ok, i mają cichą nadzieję, że więcej ich nie będziesz pytał o zdanie. Przeważnie nie wiedzą, nie znają się i nie mają czasu na Twoje problemy. 

W grupie MASTERMIND masz właśnie to wszystko, czego potrzebujesz. Wsparcie na każdym kroku tworzenia Twojego kursu. Podpowiedzi co warto zmienić, aby kurs był łatwiejszy w odbiorze. Dzięki temu, jest większa szansa, że klient skończy kurs i da Ci rekomendację. Znam sporo osób, które kupują kursy, których nie przerabiają i pewnie Ty też takie osoby pewnie masz w swoim otoczeniu. A może sam masz taki kurs, który czeka na Ciebie? Więcej ukończonych kursów przez Twoich klientów, to dla Ciebie więcej rekomendacji, a pewnie na takie liczysz.

Co to jest grupa Mastermind?

Zacznę od tego, co to właściwie jest grupa MASTERMIND. To grupa na przykład przedsiębiorców, twórców kursów on-line, czy blogów, które wzajemnie się wspierają w swoich działaniach. Dzielą się wzajemnie doświadczeniem, dają kopa do działania i razem dążą do osiągnięcia konkretnych efektów. Może to też być grupa rozwojowa, a nie tylko biznesowa. W biznesie, gdy jesteś sam lub sama ze sobą, a tym bardziej, gdy jesteś na etapie pracy bez zespołu czy pracowników, to nie widzę innej opcji, jak wsparcie MASTERMINDU.

W takiej grupie każdy z uczestników ma inną wiedzę, doświadczenie i dzięki temu, możesz szybciej zrobić kurs on – line. Bo korzystasz z wiedzy innych osób, której Ty sam nie masz.

Dzięki temu, że połączymy wiedzę i doświadczenie na przykład pięciu osób, zyskujemy prawdziwe combo. Bo grupa na bieżąco udzieli Ci rady, czy podpowiedzi. Będzie testerem Twoich lekcji video, pdf, czy pomysłu na kurs. To ogromna wartość dla Ciebie, jako twórcy. Ktoś Cię wysłucha i szczerze podpowie, jak dalej działać. Często jesteśmy mało obiektywni co do swoich genialnych rozwiązań. Ktoś z boku bez emocjonalnego zaangażowania szybciej wyłapie bezsens działań. Jeśli do tego sam już przeszedł drogę tworzenia kursu, to zyskasz bezcenne doświadczenie. Nie musisz już w domu robić łapanki na ,,chętnego do konsultacji”, żeby poradzić się, co i jak, dalej z kursem zrobić. 

Grupa może być mniej lub bardziej liczniejsza. Myślę, że optymalnie to 5 osób, które spotykają się na żywo, czy na onlajny. Czas, miejsce i zasady działania grupy powinna stworzyć sama grupa. Nie rozpisuję się o szczegółach, bo to temat na inny tekst. Dziś chcę Ci pokazać, jak MASTERMIND może Ci pomóc w realizacji kursu. 

Szczegóły na temat tworzenia grupy, celu i jak z nią działać, znajdziesz w moich materiałach na social mediach. Poniżej linki. 

Tutaj więcej o mnie i o tworzeniu grupy MASTERMIND:

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...