Strona główna Narzędzia Jak newsletter, pomoże rozwinąć Ci Twoje kursy online. Jaką darmową platformę wybrać?

Jak newsletter, pomoże rozwinąć Ci Twoje kursy online. Jaką darmową platformę wybrać?

Autor: Redakcja Online Courses Space

Stworzenie szkolenia online wymaga dużo godzin przygotowań oraz wiele umiejętności. Gdy wyznaczymy swoją grupę docelową i pozyskamy pierwszych klientów, warto zadbać o regularne przesyłanie newsletterów, które dobrze wykorzystane przyniosą wiele korzyści. Jednym z tych korzyści jest, chociażby budowanie pozytywnych relacji z kursantami oraz świadomości marki. 

Co to jest newsletter? 

Według słownika języka polskiego newsletter to biuletyn lub czasopismo wysyłane poprzez pocztę elektroniczną do prenumeratorów. W naszym przypadku będą to więc maile wysyłane do osób, które zapisały się przez specjalny formularz do newslettera lub osoby, które zakupiły już jakiś kurs i podczas rejestracji wyraziły zgodę na otrzymywanie takich wiadomości e-mail.

Jak możemy zauważyć większość firm działających w internecie, wykorzystuje potencjał newslettera. Często nazywane jest to po prostu email marketingiem. Jednym z powszechnych sposobów motywacji jest np. oferowanie zniżki na produkty od razu po wejściu na stronę, po zapisaniu się do mailingu. Maile informują nas regularnie o nowych ofertach, promocjach itp. budując więź z klientem. A więc głównym zadaniem newslettera jest komunikacja z naszymi odbiorcami, którzy wyrazili chęć na jego otrzymywanie, a także aktywacja subskrybentów, którzy dawno nie zakupili od nas żadnego kursu.

Co możemy wysyłać w newsletterze? 

 • Promocje, kody rabatowe 
 • Dodatkowe materiały związane z kursami
 • Zapowiedzi nowych kursów online
 • Przypomnienia o kursie, o kończącym się dostępnie
 • Aktualizacje do kursów, informacje o nowych materiałach i lekcjach
 • Odsyłacze do artykułów 

Jaką darmową platformę wybrać do wysyłki newslettera?

Przedstawiamy trzy darmowe platformy, które doskonale sprawdzą się na początku drogi z wysyłaniem mailingu. Wybraliśmy te, które oferują dostęp za free, aby bez problemu każdy twórca kursów mógł je sobie przetestować. 

 1. Mailchimp  — www.mailchimp.com – jedna z najbardziej znanych platform do e-mail marketingu, w podstawowej wersji dostępna za darmo. W tej opcji strona oferuje nam wysłanie 10 tysięcy maili miesięcznie do 2 tysięcy kontaktów. Na początku działalności i pozyskiwania klientów ta usługa powinna być wystarczająca. W późniejszych etapach Mailchimp oferuje trzy płatne pakiety z większą ilością możliwości.  Obsługa nie powinna nikomu sprawić problemu, ma bardzo intuicyjny interfejs. 
 1. MailerLitewww.mailerlite.com – Oferuje podobną ofertę do Mailchimpa, pozwala nam na wysłanie za darmo 12 tys. maili do 1 tys. kontaktów.  Wybór szablonu, jego personalizacja, wstawienie treści, również nie powinno sprawić najmniejszych problemów.
 1. Sendinbluewww.sendinblue.com – trzeci na naszej liście ulubionych serwisów do wysyłki newsletterów za darmo. W planie za free mamy możliwość wysyłki 300 wiadomości dziennie do maksymalnie 2 tys. kontaktów. W bardzo łatwy sposób stworzymy mailing, który będzie wyglądał profesjonalnie. Dodatkowo platforma oprócz marketingu e-mailowego posiada, również opcję SMS-owej komunikacji np. koszt 200 SMS do polskich odbiorców to ok. 15 euro.

Jak wygląda rejestracja w Mailchimpie? 

 1. Pierwszym krokiem jest podanie adresu e-mail, loginu i hasła. Następnie, musimy potwierdzić rejestrację kliknięciem w link, który przyjdzie nam na pocztę. 
 1. Kolejnym etapem jest wybranie planu, który nas interesuje oraz waluty, w której robilibyśmy płatności. My do testów wybraliśmy opcję darmową. 
 1. Następnym etapem było wprowadzenie takich danych takich jak imię, nazwisko, nazwę firmy, adres, oraz podanie odpowiedzi na pytanie, czy posiadamy już jakieś kontakty zarejestrowane do wysyłania maili marketingowych. Ostatnim etapem tego punktu był wybór kategorii, z jakiej branży firma oferuje usługi np. usługi, produkty. 

Podsumowując, założenie konta w Mailchimpie zajęła nam ok. 4 min, bez żadnych komplikacji. W MailerLite oraz Sendinblue przebiega to w bardzo zbliżony sposób. 

Platformy, które przedstawiliśmy opierają się na bardzo podobnych zasadach funkcjonowania, dlatego proponujemy przetestować wszystkie, dobrać pod własne preferencje i zatrzymać swoich klientów na dłużej!

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...