Strona główna Nagrywanie i tworzenie kursu Jak stworzyć chwytliwy tytuł kursu online?

Jak stworzyć chwytliwy tytuł kursu online?

Autor: Redakcja Online Courses Space

Niezależnie od dodawanych treści na strony internetowe, ich tytuł musi być chwytliwy. Ważne jest, aby zwrócił uwagę nie tylko czytelnika, ale także algorytmu Google. Stanowi to wręcz kluczowy element każdego tekstu czy opisu szkolenia internetowego. Według badań, tylko 2 na 10 osób czyta w całości treści na stronach internetowych. Specjaliści podają dane, że aż 8 na 10 internautów przegląda wyłącznie tytuły. Jeśli takiego nie ma lub ten ich nie zainteresował, decydują się nie zagłębiać w tematykę – po prostu „przescrollować” stronę dalej. Chcesz dowiedzieć się jak stworzyć chwytliwy tytuł, który możesz wykorzystać na swojej platformie szkoleniowej? Zapraszamy do lektury.

Tytuł – wisienka na torcie

Zdarza się, że użytkownicy dodając treści do Internetu nie zwracają uwagę na ich tytuł. Jest to wręcz jedna z najbardziej zaniedbywanych części. Tak naprawdę, chwytliwy nagłówek jest elementem, który zachęci lub zniechęci do danego kursu wideo. Wymyślenie właściwego tytułu może zając nawet do 60 minut. Trzeba włożyć w to wiele pracy i wysiłku, aby być w pełni usatysfakcjonowanym i pewnym, że faktycznie „zadziała”. Warto zwrócić uwagę na parę elementów:

1. Obietnica korzyści

Tytuł powinien zawierać obietnicę konkretnych korzyści, które za sobą niesie dane szkolenie online. Najlepszą opcją jest tutaj wykorzystanie pewnego rodzaju „wyliczanki” w postaci rozwiązania jakiegoś problemu np. „5 sposób na dobrą kampanię marketingową”, czy też „10 sposobów jak zrelaksować się po pracy”. Przykłady te są w pewnym sensie obietnicą dla użytkownika – po zapoznaniu się z materiałem, klient będzie umiał stworzyć dobrą kampanię marketingową, a także będzie potrafił zrelaksować się po pracy. Przynajmniej tak obiecuje nagłówek.

2. Wzbudzenie ciekawości

Pierwsze słowa powinny również wzbudzić ciekawość użytkownika, zasugerować, że nasz materiał jest unikatowy, np. „Poznaj tajemnice skutecznej kampanii marketingowej”. Należy pamiętać, że tytuł nie może także mieć formy sensacyjnej i nieadekwatnej do treści przekazywanych w sprzedawanym przez nas kursie.

3. Krótko i na temat

Warto zwrócić uwagę na często występujący limit znaków. Nie są one stworzone bezcelowo – tytuł powinien być prosty i konkretny. Zaleca się zrezygnować z poetyckich sformułowań, które dla przeciętnego klienta mogą okazać się niezrozumiałe. Potencjalny zainteresowany po przeczytaniu będzie próbował zrozumieć sens, zamiast kliknąć i dokonać właściwego zakupu kursu wideo.  Kluczowe jest tutaj, żeby tytuł jasno wskazywał zawartość konkretnego szkolenia internetowego. Często widzi się nawiązania do znanych cytatów czy przysłów – jest to dobre posunięcie, gdy jest to stosowane z umiarem i w pełni zrozumiałe dla każdego.

4. Znane nazwiska i nazwy

Nie jest tajemnicą, że używanie znanych osób czy marek w swoich materiałach przyciąga uwagę – taka sama zasada odnosi się również do nagłówków. Użytkownicy chętniej będą klikać, gdy widzą zaufaną personę. Wiąże się to z podświadomą obietnicą wysokiej jakości kursu wideo.

5. Wykrzykniki

Najprostszym sposobem na zwrócenie uwagi czytelnika jest po prostu użycie wykrzyknika na końcu zdania czy tytułu. Jest to kolejna zasada, która jest skuteczna, gdy stosuje się ją z umiarem. Tytuł ma poruszać pozytywne emocji u osoby, a nie przerażać i przytłaczać.

6. Ukryte pozycjonowanie

Oprócz zachęcenia potencjalnego klienta do zgłębienia się w treść kursu online, należy pamiętać o wykorzystaniu tytułu do dobrego pozycjonowania. Zawarcie w nim frazy kluczowej będzie skutkowało wyższą pozycją w wyszukiwaniach Google.  

Znasz już parę trików, jak stworzyć interesujący dla użytkownika tekst. Nie zmarnuj tej wiedzy! Czas w Internecie jest bardzo pożądaną zmienną, zarówno dla twórcy kursu online, jak i jego potencjalnego klienta. Nieważne, ile czasu zostanie poświęcone na utworzenie merytorycznego szkolenia internetowego, jeżeli tytuł nie sprawi, że użytkownik kliknie we właściwy link. Powodzenia!

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...