Strona główna Aspekty formalno-prawne Jaki system płatności wybrać do sprzedaży kursów?

Jaki system płatności wybrać do sprzedaży kursów?

Autor: Redakcja Online Courses Space

Chcąc tworzyć kursy online, prędzej czy później będziesz musiał zadbać o aspekty związane z obsługą ich sprzedaży. Jeden z ważniejszych dotyczy tego, w jaki sposób Twoi klienci będą płacili za kurs. Zapomnij o przyjmowaniu płatności tradycyjnym przelewem. Postaw na dedykowany system online, który usprawni wszystko zarówno z Twojej perspektywy, jak i z perspektywy kursantów. Poznaj nasze propozycje i wybierz odpowiedniego operatora płatności internetowych.

PayU

PayU to zdecydowanie najpopularniejszy system płatności online. Z powodu dobrej rozpoznawalności, wzbudza zaufanie u konsumentów. Posiada bardzo dużą bazę dostępnych integracji. Pozwala na dokonywanie płatności mobilnych (za pomocą BLIK i aplikacji PayU), płatności kartami płatniczymi (niestety wyłącznie VISA i MasterCard), a nawet płatności ratalnych. Nie udostępnia jednak metod Paysafecard, Direct Billing i SMS Premium. Jego zdecydowaną wadą są najwyższe na rynku prowizje od transakcji (min. 2,3%) oraz wysoki koszt aktywacji samej usługi (choć zdarzają się w tym przypadku okresowe promocje). Oczywiście stawkę można z PayU negocjować, jednak miesięczny próg obrotów wciąż pozostaje pokaźny. 

Dotpay Przelewy24

Choć prowizja pobierana przez duet znanych operatorów Dotpay Przelewy24, którzy swego czasu postanowili połączyć siły, od wszystkich metod płatności wynosi nieco mniej niż w przypadku PayU (jest to dokładnie 1,9%), to wciąż jest jedną z najwyższych na rynku. Podobnie, jak w przypadku poprzednika, system oferuje sporą liczbę integracji. Obsługuje dodatkowe systemy płatności, których nie uświadczysz w przypadku PayU (poza Direct Billing). Pozwala też na dokonywanie transakcji nie tylko kartami VISA i MasterCard, ale też JCB. Aktywacja usługi w przypadku Dotpay Przelewy24 jest też o wiele tańsza. 

Tpay

Jedne z niższych prowizji od transakcji na rynku (od 1,59%), duża liczba dostępnych integracji i dostęp do konta testowego, którego nie oferują zaprezentowani w tym zestawieniu konkurenci, to zdecydowane zalety systemu płatniczego Tpay. W tym przypadku możliwa jest płatność aż czterema kartami: VISA, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB. Tpay obsługuje usługę SMS Premium, jednak nie udostępnia Paysafecard oraz Direct Billing. Warto też wiedzieć, że tylko cztery pierwsze wypłaty są darmowe. Od każdej kolejnej zapłacisz 2 zł.

Cashbill

Choć wśród wspomnianych operatorów ten jest najmniej znany, warto zainteresować się jego ofertą. Zwłaszcza, że może pochwalić się najniższymi prowizjami od transakcji na rynku. W przypadku e-transferu i transakcji kartą prowizja wynosi 1,5%, a w przypadku e-przelewów tylko 0,5%. Koszt aktywacji usługi również jest najniższy na rynku i wynosi tylko 2 zł. Cashbill udostępnia sporo dodatkowych metod płatności (BLIK, Direct Billing, Paysafecard, SMS Premium), pozwala na płatność aż sześcioma kartami (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB). Wadą tego systemu jest brak przypomnienia o płatności, który wśród konkurencji posiadają tylko Dotpay Przelewy24 i Tpay.

Zanim podejmiesz decyzję o tym, na którego operatora postawić, zastanów się, jakiego obrotu ze sprzedaży swoich kursów się spodziewasz. To od niego będzie uzależniona ostateczna wartość pobieranej prowizji. Następnie zapoznaj się ze szczegółowymi tabelami opłat, które znajdziesz na stronach internetowych systemów płatności i przelicz sobie, która współpraca najlepiej Ci się opłaci. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu zestawieniu, uda Ci się wybrać najlepszy dla Ciebie i Twoich kursantów system płatności online, który pozwoli sprawnie i wygodnie sprzedawać Twoje kursy.

Sprawdź koniecznie najlepszy system płatności do sprzedaży kursów – porównanie operatorów płatności online.

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...