Strona główna Narzędzia Polecamy 5 programów do nagrywania pulpitu i tworzenia kursów wideo

Polecamy 5 programów do nagrywania pulpitu i tworzenia kursów wideo

Autor: Redakcja Online Courses Space

W dobrym szkoleniu czasem lepiej jest coś pokazać niż tylko omawiać. Narzędzia do przechwytywania wideo pozwalają zademonstrować krok po kroku poszczególne funkcjonalności oprogramowania i usprawnić prezentacje. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Camtasia – drogi, ale wszechstronny kombajn do tutoriali

Camtasia to najbardziej rozbudowane narzędzie w tym zestawieniu. Pozwala nie tylko nagrywać obraz z komputera (z dźwiękiem), ale także łączyć nagrania z pulpitu ze zwykłymi nagraniami kamerą i mikrofonem. 

Program oferuje także więcej możliwości edycyjnych, efektów, przejść i animacji, dając dostęp do rozległej biblioteki z tłami i grafikami. Sam interfejs Camtasii jest przy tym bardzo przejrzysty. Gotowy materiał można wyeksportować w różnych formatach wideo (m.in. podstawowych AVI, MP4, jak i WMV, MOV)..

Przy wielu zaletach, Camtasia posiada jedną wadę. Jest nią cena oprogramowania wynosząca 253 euro (około 1000 złotych). Dostępna jest również 30-dniowa wersja testowa (niestety opracowane w niej filmy posiadają znak wodny).

Pobierz: https://www.techsmith.com/video-editor.html

iSpring Free Cam – popularny i chwalony, do nagrywania i edycji

Program to bardzo podstawowe narzędzie do przechwytywania wybranego fragmentu ekranu komputera. Umożliwia również równoczesne nagrywanie głosu jak i dźwięków systemowych, wyróżnienie kursora myszy oraz włączenie dźwięków towarzyszących każdemu kliknięciu myszy.

iSpring pozwala też na edycję nagranego materiału, przycinanie niepotrzebnych fragmentów, usuwanie szumów w tle oraz podstawowe efekty wyciszenia i zgłośniania. Program nie narzuca limitów czasowych i znaków wodnych. Gotowy filmik można natomiast natychmiast zgrać na YouTube.

Pobierz: https://www.ispringsolutions.com/ispring-free-cam

Screencastify – dodatek do Chrome

Screencastify na tle innych programów wyróżnia się tym, że stanowi dodatek do przeglądarki Chrome. Po kliknięciu jego ikonki na pasku przeglądarki, wystarczy wybrać, czy program ma przechwytywać obraz z przeglądarki, z pulpitu czy z kamerki internetowej. Oczywiście Screencastify przechwytuje także dżwięk z komputera i mikrofonu. Dodatkowe narzędzia pozwalają zaznaczać „cyfrowym markerem” różne obiekty wyświetlane na ekranie. Nagrany materiał trafia automatycznie na dysk Google podpięty do konta.

Pobierz: https://www.screencastify.com/products/screen-recorder/

ApowerREC – na wszystkich platformach

ApowerRec to kolejny program do nagrywania ekranu, stawiający na prosty interfejs i możlwiość nagrywania wraz z głosem lektora. Program dostępny jest właściwie na wszystkich systemach operacyjnych (Windows, MacOS), również tych mobilnych (Android, iOS).

Pobierz: https://www.apowersoft.com/record-all-screen

Bandicam Screen Recording – prosto i po polsku

Bandicam wyróżnia się przede wszystkim tym, że został spolonizowany. Oprócz tego, program pozwala także „rysować” po nagrywanym pulpicie w czasie rzeczywistym, dodawać nań obraz z kamerki jak i głos z mikrofonu. Na całość można nałożyć również logo oraz włączyć efekty i animacje myszy. W Bandicamie brakuje jedynie możliwości edycji materiału.

Pobierz: https://www.bandicam.com/pl/

Inne programy, na które warto zwrócić uwagę:

Własna platforma do sprzedaży kursów, którą uruchomisz samodzielnie w 60 minut

Gdy już rozpoczniesz nagrywanie swoich materiałów za pomocą jednego z polecanych wyżej programów, to koniecznie wejdź na myVOD.io i sprawdź nasz system do sprzedaży kursów wideo. Dzięki niemu w kilkadziesiąt minut stworzysz swoją własną platformę do sprzedaży kursów, podepniesz ją pod swoją domenę, i rozpoczniesz sprzedaż materiałów. To wszystko bez wiedzy technicznej i znajomości kodu HTML.

Dodatkowo przez pierwsze 30 dni możesz korzystać z systemu w 100% bezpłatnie, bez podawania numeru karty. Po tym czasie możesz, jeśli zechcesz zostać z nami i płacić niski miesięczny abonamnet (od 47 zł brutto), Zainteresowany? Załóż konto tutaj i zacznij testy

Czytaj także: Najlepsze i najbardziej intuicyjne programy do obróbki wideo

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...