Strona główna Inspiracja / Success story / Case Study Poznaj 5 trendów w kursach online na 2021 rok!

Poznaj 5 trendów w kursach online na 2021 rok!

Autor: Redakcja Online Courses Space

Pandemia SARS-CoV-2 sprawiła, że branża kursów online odnotowała wzrost jak nigdy dotąd. Edukacja, praca zdalna i kontakty z najbliższymi przeniosły się do sieci. A to właśnie tu Polacy spędzają sporą część swojego życia. Mimo że rok 2020 dla większości z nas wydawał się ciężki, ma też swoje plusy. Chociażby takie jak rozwój nowoczesnych technologii co zdecydowanie wpływa na branżę e-learningu. 

Czego dokładnie można się spodziewać w 2021 roku? 

Mobile First

Przez pandemię nie tylko spędzamy jeszcze więcej czasu przed ekranami komputerów, ale i przed ekranami smartfonów. Raport Krajowego Rejestru Długów pokazuje, że w czasach epidemii część z nas (30%) korzysta z telefonu w celach prywatnych od 2 do 4 godzin więcej niż przed koronawirusem. Co pokazuje, że wszelkie publikowane materiały i treści powinny być jeszcze lepiej przystosowane do urządzeń mobilnych. 

Podczas gdy większość narzędzi umożliwia dostęp do platform VOD za pomocą urządzenie desktopowej, nie zawsze są zoptymalizowane pod odpowiednim kątem do urządzeń mobilnych. W rezultacie zniechęca to użytkowników do korzystania z dostępu do lekcji szkoleniowych za pośrednictwem smartfona. Dlatego w 2021 roku warto zwrócić uwagę na to, jak działa kurs na tablecie czy telefonie i poświęcić trochę czasu na jego optymalizację.

Użytkownicy chcą mieć elastyczny dostęp do kursów oraz mieć możliwość logowania się do nich bez względu na urządzenie z jakiego w danym momencie korzystają. Warto więc im to ułatwić.

Innowacje i rozwój

Jeszcze przed pandemią Covid-19 przypuszczano, że do 2025 rynek e-Learningu będzie wart 325$ bilionów. W samym 2020 zauważyliśmy wielki skok tego sektora. A wraz z zapotrzebowaniem na rynku rosną inwestycje we wszelkiego rodzaju platformy do tworzenia i sprzedaży kursów online. 

Cały czas powstają nowe innowacyjne platformy, dzięki którym wejście na rynek szkoleń online jest dużo przyjemniejsze.

Digitalizacja szkoleń prowadzonych offline

Wielu instruktorów, którzy prowadzili swoje szkolenia w formule stacjonarnej po pandemii nie wróci już całkowicie do formy stacjonarnej. Towarzyszyć nam będą kursy głównie hybrydowe lub całkowicie online. 

Zmuszeni przez sytuację na świecie szkoleniowcy dostrzegli plusy korzystania z technologii cyfrowej m.in. takie jak nieograniczoną dostępność czy mniejsze koszty prowadzenia szkoleń. 

Kursów online i osób prowadzących kursy online będzie pojawiać się coraz więcej!

Większy nacisk na analitykę i wgląd

Wraz z rozwojem branży rośnie też konkurencja. Twórcy kursów muszą zacząć zwracać większą uwagę na marketingowe aspekty takie jak statystyki czy wygląd dostarczanych materiałów w celu utrzymania sprzedaży. Główną zaletą wszystkich systemów cyfrowych jest ich zdolność do zbierania danych oraz ich monitoringu. Pomagają one w dotarciu do większej grupy docelowych odbiorców poprzez optymalizację dostarczanych treści. Zrozumienie i budowanie grupy docelowej będzie kluczem do zwiększenia obrotów.  

Wprowadzenie nowych technologii

Rozwój technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), rozszerzona rzeczywistość (AR) czy rzeczywistość wirtualna (VR), znacznie ułatwiły pracę w wielu sektorach globalnego rynku. Jak i zdecydowanie wpłynęły na rozwój kursów online. 

Na przykład możliwości AR / VR kursy online będzie można wzbogacić o praktyczne instruktaże czy stworzyć środowisko do nauki różnych koncepcji poprzez oglądanie eksperymentów, które były ciężkie do uświadomienia bez spotkań stacjonarnych. 

Podsumowując, naszą listę TOP5 trendów na 2021 możemy stwierdzić, że branża kursów online zyskał ogromną popularność w ostatnich latach. Sytuacja związana z pandemią skłoniła wielu użytkowników do skorzystania z platform e-learningowych. Ponadto wraz z postępem technologicznym korzystanie z tych narzędzi jest jeszcze łatwiejsze. Projektując następny kurs szkoleniowy online lub aktualizując poprzedni, warto zwrócić uwagę na te tendencje. Chociaż jak wiadomo trendy pojawiają się i znikają. Tych które postanowiliśmy przedstawić w artykule jesteśmy pewni, że będą nam towarzyszyć w nadchodzących latach.

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...