Strona główna Nagrywanie i tworzenie kursu To odmieni Twoje przekonanie na temat filmów i szkoleń online!

To odmieni Twoje przekonanie na temat filmów i szkoleń online!

Autor: Redakcja Online Courses Space

Czy uważasz, że Twoja witryna bądź szkolenia online cieszą się taką popularnością, na jaką faktycznie zasługują? Czy zastanawiasz się dlaczego, mimo merytorycznej treści ruch na stronie wciąż nie jest oszałamiający? Dlaczego twoje kursy wideo nie zainteresowały Twoich odbiorców? W tym artykule podamy Ci powody, dla których wciąż możesz zmagać się z małym zainteresowaniem wokół publikowanych przez siebie treści i sposoby, które pozwolą Ci to zmienić. 

W czym wideo marketing jest lepszy?

Mamy wielkie szczęście żyć w ciekawych czasach. Postęp technologiczny, którego świadkami jesteśmy stwarza wprost niewyobrażalne dla minionych pokoleń możliwości rozwoju. Dotyczy to również promocji przedsiębiorstw, firm oraz Twoich produktów.

Wideo marketing staje się dzisiaj najpopularniejszą metodą służącą do zintensyfikowania ruchu na witrynie internetowej i zwiększenia sprzedaży. Wychodząc naprzeciw ludzkim potrzebom, możesz dostarczać materiały Wideo o merytorycznej treści i wysokiej jakości wykonania. Ponadto, biorąc pod uwagę pragnienie wyrażania siebie, nikogo nie powinna dziwić popularność serwisów umożliwiających zamieszczanie własnych materiałów wideo. Biznes już dawno zaprzyjaźnił się z nowymi technologiami. Wskaźniki jednoznacznie wskazują na skuteczność wideo marketingu i kursów wideo. Jeżeli planujesz dynamiczny rozwój swojej działalności i Ty powinieneś zacząć z korzystać z tych rozwiązań.

Kursy online znakiem nowych czasów

Czy w jakiejś dziedzinie posiadasz ponadprzeciętną wiedzę? Być może ze względu na doświadczenie zyskałeś coś w rodzaju intuicji i chciałbyś podzielić się nią z innymi? Jeżeli tak, to nie ma lepszego sposobu niż kursy online.

Do ilu ludzi byłbyś w stanie przemawiać publicznie? 100, 200 może nawet 1000. Pomyśl jednak z jakimi problemami organizacyjnymi musiałbyś się zmierzyć. Wszystko się zmienia za sprawą kursów online. Dzięki nim nie istnieją praktyczne ograniczenia co do liczby odbiorców. Kursy umożliwiają nie tylko złamanie bariery miejsca, ale również czasu. Użytkownik może korzystać z materiałów w najdogodniejszym dla siebie miejscu. Czynniki te wpływają na ogromną przewagę, którą prowadzenie kursów online zyskuje nad tradycyjnym przekazywaniem wiedzy.

Jak możesz sobie pomóc?

Wideo marketing i filmy online służą przede wszystkim promocji firmy oraz nadaniu jej marki odpowiedniego prestiżu. Kluczowe w tym wypadku to po prostu wiedzieć, jak z niego korzystać. Oto 5 praktycznych powodów.

1. Postaw na tworzenie relacji.

Każdy użytkownik pragnie zostać potraktowanym indywidualnie. Istotne jest więc stworzenie pewnego rodzaju więzi pomiędzy Tobą a osobą, do której kierujesz swoje treści. Czy istnieje zatem metoda, dzięki której mógłbyś nawiązać intymną relację z klientem, bez konieczności spotykania się z nim w twarzą w twarz? Odpowiedzią są wideo marketing i kursy online, które nie tylko budują Twój wizerunek ale wzmacniają relację z Twoimi klientami. Podziel się swoją własną historią. Stwórz nić zaufania pomiędzy wami. Daj im szansę, aby mogli poznać wyznawane przez Ciebie wartości. W ten sposób pozwolisz mu utożsamić się z Tobą i Twoją marką.

2. Filmy wideo wzmagają ruch na Twojej witrynie.

Ludzie mają tendencję do wybierania prostszych rozwiązań. Nie można się zatem dziwić, że zamiast czytać tekst wolą obejrzeć materiał wideo. Jeżeli chcesz, żeby wysiłek, który wkładasz w stworzenie swoich kursów wideo mógł trafić do większej liczby odbiorców – powinieneś zamieszczać więcej filmów. W ten sposób dajesz użytkownikom szansę na dłuższe pozostanie na Twojej stronie.

3. Inspiruj do działania!

Nic tak nie pobudza użytkownika do działania, jak energia wyrażona w stworzonym przez Ciebie filmie. Klient na pewno chętniej dokona zakupu produktu zaraz po tym, kiedy zostanie mu on zaprezentowany w materiale wideo. Wykorzystaj to!

4. Filmy przykuwają naszą ciekawość.

Jeżeli prowadzisz newsletter, za pomocą którego wysyłasz do klientów informacje o wdrożeniu nowych kursów online, dołącz do e-maila film wideo i koniecznie wspomnij o tym w temacie wiadomości. To przykuwa ludzką ciekawość.

5. Dzięki filmom zyskujesz w rankingu google.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, filmy online wydłużają czas przebywania użytkowników na Twojej witrynie. Przekłada się to bezpośrednio na ocenę Twojej wiarygodności i użyteczności treści wystawioną przez google. W efekcie możesz jeszcze bardziej powiększyć grono swoich zaufanych odbiorców.

Jeżeli podjąłeś już decyzję o wykorzystaniu kursów wideo, oto 5 kroków, które powinieneś wykonać. Podążaj za nami.

1. Określ swoją grupę docelową.

Punktem odniesienia dla Twojej działalności powinno być przede wszystkim wskazanie konkretnych potrzeb, którym wychodzisz na przeciw i na ich podstawie określenie potencjalnej, docelowej grupy odbiorców. Dowiedz się czego oczekują i wykorzystaj tę wiedzę w celu zwiększenia sprzedaży swoich filmów online.

2. Wyznacz cele:

Wyznacz swoje cele korzystając z metody S.M.A.R.T. Metoda ta skupia się na 5 kluczowych wytycznych, którym powinien być podporządkowany każdy dobrze sformułowany cel. Zgodnie z nią powinien być on konkretny, mierzalny, osiągalny, istotny i co najważniejsze określony w czasie.

3. Zadbaj o odpowiednią lokalizację dla Twojego wideo.

Nie ograniczaj się w pomysłach. Zwróć natomiast uwagę, aby wybrana przez Ciebie lokalizacja odpowiadała postawionym przed sobą celom.

4. Wysoka jakość to w dzisiejszych czasach standard.

Profesjonalizm tworzonych przez Ciebie filmów i kursów online będzie przekładał się bezpośrednio na ich popularność wśród użytkowników. Nie skupiaj się zatem wyłącznie na ilości, tylko stwórz produkt spełniający jakościowe oczekiwania odbiorców.

5. Skłaniaj użytkowników do działania.

Klient pozostawiony samemu sobie zaczyna odczuwać wątpliwości. Wtedy też trudniej jest mu podjąć decyzję o zakupie. Prowadź swoich odbiorców krok po kroku, udzielając wyczerpujących informacji, dając im poczucie pewności i satysfakcji płynącej z dokonania zakupu.

Dzięki tym informacjom Twoja działalność wejdzie na zupełnie nowy poziom. Pamiętaj, że w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie bardzo istotna jest implikacja nowinek, które spowodują, że będziesz miał szansę na odróżnienie się od konkurencji. Dotyczy to zwłaszcza działalności w sprzedaży wiedzy i sposobów zdobywania nowych umiejętności za pomocą internetowych kursów wideo. Nie zwlekaj zatem i od razu przystąp do wdrażania nowych rozwiązań!

Źródło: www.writology.com/blog/
Zdjęcie: www.pixabay.com/

powiązane wpisy

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Akceptuję Czytaj więcej...